xplorerlife.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva. Nastavkom pregleda web stranica xplorerlife.hr slažete se s korištenjem kolačića. Za nastavak pregleda i korištenja web stranica xplorerlife.hr kliknite na gumb "Razumijem".
Razumijem

Kardio je bitan kada je u pitanju kondicija, posebno kada je mršavljenje u fokusu. Ali ono što mnogi ne shvaćaju je da ekstremni kardio može biti štetan.


Teško gubite salo


Kardio je jedan od najboljih oblika tjelovježbe za gubljenje viška masnoće i čini se da ljudi pretjerano kompenziraju tu ideju, misleći da više kardija znači veći gubitak težine. Kada pretjerate s kardio vježbom, to znači da svom tijelu šaljete snažan signal da počne skladištiti mast umjesto da je sagorijeva. To se događa zato što kada radite kardio, vaše tijelo reagira na stres potiskivanjem vrlo važnog hormona za sagorijevanje masti koje proizvodi štitnjača, ali kada se ovaj hormon, nazvan T3, dodatno potisne, vaše tijelo umjesto toga počinje skladištiti masnoću. Stoga pretjerani kardio trening može dovesti do smanjenja mišićne mase zbog smanjene brzine metabolizma.


Nema formiranja mišića


Kada ste na fitnes putovanju, zategnuti mišići su ono što vašem tijelu daje određenu definiciju. Upravo taj omjer masti i mišićnog tkiva čini sastav vašeg tijela koji u konačnici definira kako vaše tijelo izgleda. Bez odgovarajućih mišića, osoba ima tendenciju izgledati mršavo, ali ne i zategnuto, stoga je mudro odabrati vrijeme za kardio trening ako želite izgledati zategnuto i mišićavo.


Uvijek vas bole mišići


Jesu li vaši mišići uvijek pod stresom? Bol je način na koji vam tijelo govori da ste prešli njegov prag boli i da biste trebali prestati. Vježbanje kroz bol za postizanje boljih rezultata može samo naštetiti vašem tijelu. Ako se nosite s kronično bolnim zglobovima i upaljenim mišićima, to je način na koji vam vaše tijelo govori da na neko vrijeme prestanete s teškim vježbama.


Koja je granica kardio vježbi?


Odgovor bi mogao biti "svjesno trenirajte" (imajte na umu vremensko ograničenje, radite dovoljno pre-kardio I post-kardio svaki dan funkcionalnog treninga ili treninga s utezima), ali ako imate većinu ili sve gore navedene probleme, razmislite o promjeni vaše rutine vježbanja do linije funkcionalnog treninga ili treninga s utezima. Odabirom vježbi koje jačaju ravnotežu ne samo da ćete poboljšati svoje držanje, već i jezgro, eliminirajući mogućnost ozljeda. Upamtite, bez jake jezgre, stavljate se na kraj kako biste se brže ozlijedili. Kombinacija kardio vježbi s vježbama snage također vam može pomoći da postignete svoju idealnu težinu i vitko tijelo koje je dugoročno održivo. Očekuju se brži rezultati kada uravnotežite dvije vrste vježbi zajedno.


Kardio cilj je ključan


Postavite si specifične ciljeve koji će vam pomoći da se vratite s jačim tijelom. Postavljanjem ovih ciljeva možete se postupno izgraditi, a zatim se svakim danom biti malo bolji. Dodavanje raznih vježbi vašoj rutini može pomoći u održavanju vaših zglobova, smanjujući vjerojatnost da ćete patiti od kronične boli ili umora. Dakle, sada znate kada usporiti kardio i brzo promijeniti svoju rutinu vježbanja. I pogodite što? Također će smanjiti monotoniju!




Sjajna Xplorer ponuda samo u INTERSPAR centrima!

Opremite vašu kućnu teretanu u Interspar centrima kvalitetnim Xplorer fitnes spravama za vježbanje!